Ana Sayfa
5.Sayı Dergi Hakkında
5.Sayı İçindekiler
1.ve 2.Sayıdaki Yazarlar
İlanlar & Duyurular
Tanıtımlar & Konferanslar
MP3 formatında
 
Sitede Yazılarınızın Yayınlanmasini İstiyor musunuz?
Basında Türk İslam Birliği
 

Değerli okuyucularımız,

Türk-İslam Birliği Dergisi'nin beşinci sayısında da ülkemizin gündemini ve dünyayı yakından ilgilendiren önemli olaylar ve konularla ilgili makalelere ve haberlere yer verdik.

Bilim Araştırma Vakfı ve Milli Değerleri Koruma Vakfı'nın ortaklaşa çalışmasıyla hizmete sunulan dünyanın ilk Yaratılış Müzesi kamuoyunda büyük yankı buldu. Daha sonra yenileri de faaliyete geçen bu müzede milyonlarca yıllık pek çok farklı canlı türüne ait fosiller sergileniyor. Dergimizde, dünyanın bu ilk Yaratılış Müzesi'nin açılış haber ve fotoğraflarını bulabilirsiniz.

Evrim teorisinin bilimsel geçersizliğini ortaya koyan faaliyetler, özellikle evrimci basında büyük bir panik havası başlattı. Halka yıllardır anlatılan evrim masallarının bir sonuç vermediğini gören Darwinist medya, asılsız evrim haberleri yayınlamaya son günlerde hız verdi. Darwinist yazarların yanlış izahlarla dolu iddialarının cevaplarına bu sayımızda yer verdik.

Evrim teorisinin en büyük açmazı olan fosil kayıtlarıyla ilgili aydınlatıcı bilgileri ve Türk bilim adamlarının evrim teorisinin asılsızlığı hakkındaki yorumlarını da bu sayımızda bulabilirsiniz.

Her yönüyle karanlık bir yapı olan masonluk teşkilatının evrim teorisinin ayakta tutulmasındaki menfaatlerinin neler olduğunu ve son dönemde gündeme gelen karikatür krizinin arkasında yine masonik idealler olduğunu ayrıntılarıyla açıkladık.

Nisan ayında kutladığımız Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav)'in kutlu doğum haftası münasebetiyle, O'nun güzel ahlakını, şemail-i şerifini ve sahip olduğu gaybi ilmin bazı işaretlerini siz değerli okuyucularımızla paylaşmak istedik.

Her zaman olduğu gibi bu sayımızda da, basında yer alan 'Türkiye öncülüğü ve Osmanlı özlemi' konusundaki en son haberleri bilgilerinize sunuyoruz.

Siz değerli okuyucularımızın, dergimizle ve Türk-İslam dünyasındaki gelişmelerle ilgili fikirlerine çok önem veriyoruz. Bu nedenle, düşünce ve önerilerinizi bizlere internet sitemiz vasıtasıyla ulaştırmanızı bekliyoruz.

Saygılarımızla,

Türk-İslam Birliği Dergisi

e-mail: info@turkislambirligi.org