Ana Sayfa
7.Sayı Dergi Hakkında
7.Sayı İçindekiler
1.ve 2.Sayıdaki Yazarlar
İlanlar & Duyurular
Tanıtımlar & Konferanslar
MP3 formatında
 
Türk İslam Birliyi - Harun Yəhya
Sitede Yazılarının Yayınlanmasini İstəyirsinizmi?
Basında Türk İslam Birliyi
Kuran'da İştirak edən Birlik Ayələri
Müslümanlar Birdir Qardaşdır
Peygamberimizin kitapehline davranışı, bütün Müsəlmanlara nümunə olmalı
Türk İslam Birliyi, Qərb mədəniyyətinin zəmanətidir
 

Değerli Okurlarımız,

Türk-İslam Birliği dergimizin bu sayısında, milletimizin birlik ve beraberliği ve devletimizin bekası için çok önemli yazılara yer vermekteyiz.

Milli Değerleri Koruma Vakfı ve Bilim Araştırma Vakfı Fahri Başkanı Sayın Adnan Oktar'ın, Harun Yahya müstear ismiyle kaleme aldığı eserlerden istifade ederek hazırladığımız bazı konular şöyle: "Bölücü Komünist Ayaklanmaya Karşı Bilimsel Fikri Mücadele Şarttır", "Komünizm Tehlikesi Önemsenmeli", "Avrupa Birliği'ni Materyalizm Batağı'ndan Sadece Türkiye Kurtarabilir"...

Dergimizin önemli bir diğer bölümünü Ermeni Meselesi'nde Türkiye'nin haklılığına dair Başbakanlık Osmanlı Arşivleri'ndeki 1915 ve 1919 tarihli önemli belgeler oluşturmaktadır. Fransa ve diğer bazı ülkelerdeki lobilerin çıkarları için suni olarak körüklenen bu konunun perde arkasını incelerken, Osmanlı'nın Ermenilere olan hoşgörüsünü de konu edindik.

Fransa'yı sarsan ve diğer birçok Avrupa ülkesinde büyük ses getiren Sayın Adnan Oktar'ın Yaratılış Atlası isimli dev eserinin bu ülkelerde yaptığı etkiyi konu alan yabancı basın haberleri bu sayımızda ilgiyle okuyacağınız bir diğer önemli dosyamız.

Ülkemizi yakından ilgilendiren bir başka konu olan Irak, Musul-Kerkük ve Türkmenler ile ilgili bir yazımıza da bu sayıda yer verdik.

 Özlenen Osmanlı Medeniyeti başlığı altında incelediğimiz diğer bir konumuz ise, Osmanlı'nın dünyayı hayran bırakan özellikleri ve bunun kaynağı olan Türk-İslam Ahlakı anlatılmaktadır.

Saygılarımızla,

Türk-İslam Birliği Dergisi

e-mail: info@turkislambirligi.org