Ana Sayfa
8.Sayı Dergi Hakkında
8.Sayı İçindekiler
1.ve 2.Sayıdaki Yazarlar
İlanlar & Duyurular
Tanıtımlar & Konferanslar
MP3 formatında
 
Türk İslam Birliyi - Harun Yəhya
Sitede Yazılarının Yayınlanmasini İstəyirsinizmi?
Basında Türk İslam Birliyi
Kuran'da İştirak edən Birlik Ayələri
Müslümanlar Birdir Qardaşdır
Peygamberimizin kitapehline davranışı, bütün Müsəlmanlara nümunə olmalı
Türk İslam Birliyi, Qərb mədəniyyətinin zəmanətidir
 

Değerli okuyucular,

Bir çağın kapanıp yeni bir çağın başlamasının eşiğindeyiz. Dünyanın son iki yüzyılını her alanda ipotek altına alan materyalist felsefe ve onun uzantıları olan karanlık ideolojiler Yaratılış Gerçeği karşısında yıkılmıştır. Bu durumun insanlığa aydınlık bir çağı getireceğini konu alan yazımız dergimizin kapak konusunu oluşturuyor.

Devletimizin ve milletimizin bekası ve bölünmez bütünlüğü, her Müslüman Türk evladının önemle üzerinde durması gereken aciliyetli konusudur. Milli Değerleri Koruma Vakfı ve Bilim Araştırma Vakfı'nın bu düşünceden yola çıkarak düzenledikleri "Atatürk Türkiyesi’nde Üniter Devletin Önemi Konferansı" hakkındaki ayrıntıları dergimizde okuyabilirsiniz.

Dergimizin bu sayısında da terör belasının çözümlerine yönelik yazılara yer vermeye devam ediyoruz. Bu yazıların, yıllardır bu konu üzerinde yoğunlaşan kişilerinkinden biraz farklı tarafları var. Sayın Adnan Oktar'ın fikirlerinden ve eserlerinden istifade edilerek hazırlanan bu yazılarda, Güneydoğumuzda süregelen terörist yapılanmaya dair gerçek teşhisleri bulacaksınız. Bunlar ülkemizde şu ana kadar pek zikredilmeyen veya gözardı edilmiş olan önemli gerçeklerdir. Bu çok kritik bir noktadır, çünkü çözüm, bu teşhislerin üzerine bina edilecektir. Yazılarımızda çok önemli ve yeni köklü çözüm önerilerini de bulacaksınız.

Osmanlı özlemi, bölgemizde son zamanlarda sürekli dile getirilen bir olgu. Osmanlı'nın hayat, kültür ve medeniyetine dair yeni bilgiler öğrenebileceğiniz bir inceleme yazısı da bu sayımızdaki konular arasında.

Bu sayımızda ilgiyle okuyacağınız bir başka bölüm, Sayın Adnan Oktar'ın yabancı basına verdiği röportajlar olacak. Sayın Oktar'ın Avrupa'da büyük etki oluşturan eseri Yaratılış Atlası'nın ve bununla birlikte merak edilen birçok konunun gündeme geldiği bu röportajlarda, ülkemizin ve bölgemizin önünü açacak birçok fikir ve yaklaşıma şahit olacaksınız.

Ülkemizde yoğun bir ilgiyle takip edilen fosil sergileri devam ediyor. Birçok özel koleksiyoncunun kişisel sergileriyle ve bilim çevrelerinden bazı özel kurumların çabalarıyla süren ve ülkemizde ilklerden olma özelliğine sahip bu sergilerden bazılarının fotoğraflarını ilginize sunuyoruz.

Saygılarımızla,

Türk-İslam Birliği Dergisi

e-mail: info@turkislambirligi.org